Jaka depilacja?

18 Lip

Już od jakiegoś czasu dużo mówi się o depilacji laserowej. Coraz więcej kobiet się na nią decyduje i obecnie taki zabieg jest dostępny  w prawie każdym gabinecie kosmetycznym. Również od jakiegoś czasu serca kobiet zdobywa depilacja IPL. Jak się jednak okazuje, niewiele kobiet wie, jaka jest różnica pomiędzy tymi metodami, dlatego tez postanowiłam poświęcić temu kilka słów.

 

Różnica

Depilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje wiązkę lasera, zaś depilacja ipl, nazywana inaczej fotodepilacją, wykorzystuje wiązkę światła. W praktyce wygląda to tak, że wiązka laserowa dociera do mieszków włosów i niszczy ich komórki. Fotodepilacja jedynie naświetla skórę, przez co metoda ta jest mniej skuteczna.

Zabieg

Depilacja laserowa jest bardziej bolesna i przede wszystkim bardziej pracochłonna, gdyż laser musi dotrzeć do każdego jednego włoska. IPL naświetla większe obszary skóry, dzięki temu nie wymaga tyle czasu i jest mniej inwazyjna, a czasem nawet bezbolesna.

Działanie

Zakres działania obu metod jest tak samo szeroki.  Depilacja nóg, pach, strefy bikini czy nawet depilacja twarzy – to  w przypadku kobiet najczęstsze zabiegi. Również panowie maja w tej dziedzinie coraz więcej do powiedzenia i również korzystają z tego typu zabiegów. W ich przypadku najczęściej  mamy do czynienia z depilacją pach i pleców.

Gdzie?

Jak zostało już to wyżej wspomniane, dzisiaj praktycznie co drugi salon kosmetyczny przeprowadza takie zabiegi. Niestety trzeba pamiętać o tym, że jeden zabieg nie wystarczy. W przypadku lasera potrzebnych jest od 3 do 5 takich zabiegów. Depilacja ipl wymaga ich jeszcze więcej, nawet około 8-9. Dobra wiadomość jest taka, że od jakiegoś czasu na rynku dostępne są depilatory wykorzystujące te metody, dzięki temu taki zabieg można przeprowadzać w zaciszu własnego domu. Jest to na pewno mniej kosztowne.

Jeżeli możecie się podzielić własnymi doświadczeniami związanymi z depilacja, zarówno laserowa, jak i IPL, zachęcam do komentowania. Jeżeli posiadacie własny depilator IPL w domu, dzielcie się wrażeniami.

A tutaj oficjalny filmik Philips Lumea: http://www.youtube.com/watch?v=-NmjgRVs16Y

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: